Tiktok | Piranalar.com
videoların paylaşıldığı bir platform olan tiktok en çok şikayet edilen platformlardan biri olmuştur. en çok şikayet edilen konu başlıkları ise jeton, para çekme, müşteri hizmetleri, canlı yayın, para iadesi olmuştur.
İlk önce çin de çıkan ve şuan tüm dünyaya yayılmış ve en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiş olan tiktok uygulaması özellikle Türkler tarafından ilginç şeklide kullanılmaya başlamıştır. Çoğu insanın izlemeye dayanamadığı zeka düşürü olarak adlandırdığı bir platform haline gelmiştir
yaa buranın dünyası gerçekten çok acayip. sanırım iyi de para kazanıyorlar ki, apayrı bi dünya, apayrı bi "ünlülük" almış başını gitmiş vaziyette. benim normalde sokakta görmeye tahammül edemeyeceğim kitschlikte şeyler burada hit oluyor. bu açıdan eşitlikçi ama. bir yandan da her tuhaflık bir alıcısını buluyor değil mi? insan şey diyor, ulan ne dünyalar varmış be?
TikTok Video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkânı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Kullanıcılar uygulamaya girişte güvenliğin olmaması, para çekiminin olamaması gibi konulardan oldukça şikayetçidir.