Semiha Ekinci | Piranalar.com
Sivas -1972 doğumludur.
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans, Cumhuriyet Üniversitesi Kamu Yönetimi Yüksek Lisans, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Ön Lisans ,2. Üniversite olarak mezundur.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında Meclis Üyesi olarak görev yapmış ve 2008-2014 yılları arası AK Parti İl Başkan Yardımcılığı , 2009-2014 yılları arası İl Genel Meclis Üyesi ve Başkan Vekilliği yapmıştır.
Sivas Kent Konseyi İcra Kurulu Üyeliği, Sivas Kadın Girişimciler Kurulu Üyeliği, Sivas Anadolu Kadınlar Derneği Başkanlığı, Sivas İlbeyli Dernek Üyeliği, İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.
15 Eylül 2015 -24 Haziran 2018 yılları arasında AK Parti Sivas İl Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapmıştır, 24 Haziran 2018 tarihinde 27. Dönem Sivas Milletvekili olarak seçildi ve AK Parti Kadın Kolları MYK Üyesi ve Sosyal Politikalar Başkanlığı görevini yürütmektedir
orta derecede İngilizce bilmektedir.
sivas'ın tek kadın milletvekili. bildiğim kadarıyla kendisinin adını taşıyan bi sigorta şirketi var. zayıf, uzun boylu, esmer... tam sivas kızı.