Milletin Sesi | Piranalar.com
günlerdir beklenen ve hummalı çalışmalar neticesinde 1 haftada hazırlanılan chp mitingi nihayet bugün yapıldı.
sabah saatlerinden itibaren yoğun güvenlik önlemleri alınan ve bazı yolların kapatıldığı miting alanına binlerce insan akın etti.
her kesimden insanın katıldığı mitingde kılıçdaroğlu memleket sorunlarının tamamı hakkında geniş kapsamlı bir konuşma yaptı.
işte kılıçdaroğlu'nun konuşmasını oluşturan bazı başlıklar;
- birileri türkiye'yi zifiri karanlığa sürüklemek istiyor, insanları korkuyla sindirmek istiyor. yaratılmak istenen bu korku ikliminin aparatlarını hepimiz çok iyi biliyoruz. siyasallaşmış yargı, mafya, uyuşturucu kaçakçıları, baronları, paramiliter yapılar, beşli çete, yandaş medya, insan ve silah kaçakçıları; hepsi birlikte çalışıyor.
- insanları gece yarısı tutukluyorlar, okulları basıyorlar. tweet attı diye çocukları okullarından alıyorlar. doğayı savunanlara hapis cezası veriyorlar, bebekleri babalarından annelerinden koparıyorlar. hapse atılan gazeteciler, siyasetçiler. siyaset yasakları. şimdi bir adım daha atıp partileri kapatmaya hazırlanıyorlar. korku iklimi yaratıp ve bu iklimden nemalanıyorlar.
- konserleri yasaklıyor, kürtçe müziğe tahammül edemiyorlar, sanatçıları mahkemede süründürüyorlar. o yasak, bu yasak, şu yasak.
- gençler, iktidar değişti, ülkeye bolluk bereket geldi, huzur geldi, hak hukuk adalet geldi diye yetinmeyeceksiniz. nerede hata görürseniz, bizi özgürce eleştireceksiniz, korkmayacaksınız
- ülkemiz ağır bir ekonomik buhranın içinde. bu hakka, hukuka, adalete sırt çevirmenin sonucu. bu ekonomi, adaletsiz yönetimin sonucudur. milyonlarca aile ağır yoksulluk içinde geçinemiyor. gençleri umutsuzluğa mahkum etmek istiyorlar.
- çok uzun süredir söyleyecekleri elle tutulur hiçbir şey kalmadı. ama az kaldı, uzun zamandır değişim rüzgarları esiyor. türkiye değişime hazır. çiftçimiz, işçisi, memuru, bürokratı, esnafı, sanayicisi, tüccarı, ithalatçısı, turizmcisi, taksicisi bu değişime hazır. bu değişime gençler hazır, kadınlar hazır. Biz bu değişime hazırız.
- yol geçen hanına dönen sınırları koruyamayanlar devleti yönetemezler. 8 milyon kişiyi başımıza indirdiler, bu yük taşınamıyor. gitmek zorundalar, gidecekler. davul zurnayla, kardeşçe göndereceğiz. kimse unutmasın; biz ırkçı değiliz, ırkçılığa karşıyız. bu temiz milletin alnına bir kara leke sürülmesine izin vermeyeceğiz.
- ülke elden gidiyor, birlikte olmak, birlikte mücadele etmek zorundayız!
- genç muhafazakarlar, genç muhafazakar kadınlar; bu sorunlar hepimizin sorunu, bir kısmın değil. bu senin de sorunun. il başkanımıza siyaseti yasaklayan zihniyet senin nafakanı kesmek istiyor, seni köleleştiriyor. sesini yükselteceksin, itiraz edeceksin. aynısı sana da yapılacak.
- biz birlikte oluyoruz, birlikte iktidar oluyoruz. ben iktidar olduğumuzda asla değişmeyeceğim, neysem oyum! kibar olmayı, dinlemeyi, dezavantajlıların derdine koşmayı değiştirmeyeceğim, inadına koşacağım!
- bir yüzükle yola çıkanlar bugün milletin celladı haline geldiler.
- tam anlamıyla mükemmel olmasak da mükemmel bir göreve talibiz. işsizlere iş sağlamak, ülkeye kardeşliği getirmek, milleti huzura kavuşturmak. hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, bölgesinde ve dünyada saygınlığı olan bir ülkeyi yeniden inşa etmek.

'bu söylediklerime inanıyorsanız bize katılın' diyerek her kesimden insanı partisine davet eden kılıçdaroğlu, partisinin sloganı 'geliyor gelmekte olan' diyerek konuşmasını tamamladı.
çok ayrıntılı bir konuşma hazırlanmış. ülkenin her sorununa her sıkıntısına her şikayetine tek tek değindi.
mülteciler için söylediklerine bayıldım. tepemize indirdiler doğru cümle. davulla zurnayla göndereceğiz söylemi gibi.
gerçekten milletin sesi olmuş. hepimizin şikayetlerini, memnuniyetsizliklerini dile getirmiş. tabi asıl önemli olan chp iktidar olur mu? olursa bu vaatlerin ne kadarını yerine getirir? zira halk vaat dinlemekten sıkıldı artık. dinlemek değil görmek istiyoruz.