Kendisini Tanımayanlar Için 'Alzheimer Olmuşlar' Diyen Vekil | Piranalar.com
ak partili siyasetçilerin kontrolsüz tavırlarına bir yenisi daha eklendi. üstelik bu kez kadın vekilin sözleri gündemde.

Şanlıurfa'da yerel yayın yapan Edessa TV'nin Ömer Ağ ile Panaroma Programı'nın konuğu olan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanel, izleyicilerin, “Gülender Açanel kimdir? Kendisini tanımıyoruz” şeklindeki sorusunu cevaplandırırken oldukça sert bir tepki verdi. Açıklamasında siyasete 2002'de partide Şanlıurfa Kurucu Kadın Kolları Başkanı olarak başladığını söyleyen Açanel, şöyle devam etti:

"Beni için ‘tanımıyorum’ diyenlerin ya kötü niyetli olduklarını, ya balık hafızalı olduklarını düşünüyorum. Ya da Urfalı da olmayabilirler. Ben 35 yıl eczacılık yaptım Bahçelievler'de. 20 yıldır da siyaset yapıyorum. Beni tanımayan babamı tanır 70 yıl doktorluk yaptı. Onu tanımayan dedemi tanır 39 yıl müftülük yaptı. Kurtuluş Savaşı'nda çok önemli görevler aldı. Atatürk'ün bizzat telgraflaştığı kişidir. Hâlâ beni tanımıyorsa kendini gözden geçirsin. O Urfalı olmayabilir. Ya da bir Alzheimer başlangıcı falan vardır. Bir sağlıkçı olarak diyorum bir check-up yaptırsın.”
had nasıl aşılır sorusunun cevabı. her türlü hakaret, kaba söz mevcut! kendini beğenmişlik.
şanlıurfa ve gaziantep'te yaşanan hiçbir şey beni şaşırtmaz. iki sene önce fatma şahin'in seçim programında akp'li vekil ahmet uzer vatandaşlara, 'öküze bakar gibi bakıyorlar' dememiş miydi? seçimleri kim kazandı?
şimdi biraz önce şanlıurfa karaköprü'de görev yapan kuzenimi aradım, zemzem gülender açanel diye birisini tanıyor musun, kimdir abla dedim. ne zemzem'i dedi. tanımıyor.