İranlı şebekenin 2500 Kişiyi Dolandırması | Piranalar.com
Şebekenin, lüks yaşam vaadiyle yaklaşık 2 bin 500 kişiyi, 1 milyar dolar dolandırdığı öne sürülmüş. Şebekenin lüks araçlar, destelerce dolarla çekilmiş fotoğraf ve görüntüleri delil olarak sunulmuş. beş üyesinin Interpol tarafından arandığı şebekenin, mağdurları lüks yaşam vaadiyle inandırdığı öne sürülmüş Şebekenin lüks partiler, pahalı saat ve hediyeler, lüks restoranlarda yemekler ile mağdurları kendilerine çekmek amacıyla kandırdıkları iddia edilmiş. bizimkiler de bunu yemiş :) hayır yani bizim kendi dolandırıcılarımız varken neden elin iranlılarına çarpılırız anlamış değilim :) iran'da 2100, türkiye'de ise tam 400 kişiyi çarpmışlar. toplam ganimet yaklaşık milyar dolar falanmış. bir kişiden ortalama 30 - 35 bin dolar falan çarpmışlar. lan o kadar paran varmış zaten daha ne lüksü?
halen bu tür şeylere inanan varsa pes. düşünsenize bana para verin size lüks yaşam yaşatacağım diyorum ve sizde 35 bin dolar bulup buluşturup, kredi çekip bana veriyorsunuz :)
bizim kendi dolandırıcılarımız, jetlerimiz, tosunlarımız, borsacılarımız var kardeş ben almim :)
Dolandırıcılarla sanal ortamda tanışmışlar üstelik hâla böyle vakaların olması beni çok sasirtıyor:)
Şu dolandırıcılara kim para yediriyor hâlâ anlayamıyorum. Aman ha akrabalarınızı, ailenizi, büyüklerinizi uyarın uzak dursunlar. Başıma gelmez demeyin, büyük konuşmayın.