Hilal Kaplan’ın TRT’den Aldığı Maaş | Piranalar.com
BirGün gazetesinden Mustafa Bildircin'in haberine göre, kurumun, “2021 Yılı Bilançosu” adı altında paylaştığı verilerde, Yönetim Kurulu üyelik ücretlerine ilişkin, “2021 yılında Yönetim Kurulu üyesi başına aylık ortalama 8.934,90 TL Yönetim Kurulu üyelik ücreti ödenmiştir. Kurumumuz personelinin (Yönetim Kurulu Üyeleri dahil) harcırahları 6245 sayılı Harcırah Kanunu hükümlerine göre ödenmektedir” ifadeleri kullanıldı.

TRT’nin verilerine göre, yalnızca 2021 yılında yönetim kurulu üyelerine ödenen tutar toplamı 964 bin 872 TL ile ifade edilmiş. Yönetim Kurulu üyelerine ödenen üyelik ücretinin, günlük harcırah, konaklama, yolluk gibi ekstra giderleri kapsamadığı belirtilmiş :)

Kısacası Hilal Kaplan’ın TRT maaşı 2021 verilerine göre yaklaşık 9 bin TL. Şimdi ise yüzde 50 enflasyon falan da dersek 14 bin TL civarındadır.
Hilal Kaplan’ın TRT yönetimine alınması tesadüf değil bence. Son derece ince hesaplanmış zekice bi hamle. Hilal Kaplan’ın TRT’de işe başlamasında en fazla eleştiriyi kim aldı? Kim hedef oldu?
şu tipler normal bir türkiyede ne tv ye çıkabilir ne gazetecilik yapabilirdi bunlar akp nin tetikçi satılık kalemleri pravakötörleri gün gelecek hepsi ortadan kaybolacak ya kaçacaklar yada gelen siyasal iktidar kim olursa onun şekline bürünecekler !!!
Bu çeşit ödemelere 'ulufe' denir. Padişah tarafından kapıkulu askerlerine, saraydaki ve devlet örgütlerindeki bazı görevlilere üç ayda bir ödeniyordu. Tarih derslerinden aklımda kalan...
Ben artık bu şahıslar için yorum yapmaktan bıktım. Birazda saatlerce ekmek ve yağ kuyrugunda uckurus ucuz almak için bekleyenler zamdan dolayı doğalgaz faturasını ödeyemediği için battaniye ile evde oturanlar bir zahmet sizler yorum yapın hep başkasından beklemeyin.
kendisi başakşehirli beyaz müslümanların vücut bulmuş halidir. itici bir şahıs. siyasal islam ve siyasetten para kaldıranlar...