Gezi Davasının Açılmasında Imzası Olan Ali Babacan’ın Günah çıkartması | Piranalar.com
Haziran 2013’teki Gezi eylemleri sırasında başbakan yardımcısı olan Ali Babacan, davada "müşteki" sıfatıyla yer alıyordu. Yani şikayetçi. Olaylardan 9 sene sonra verilen cezaların ardından beyefendi bir dizi açıklamalarda bulunmuş.

Gezi Davası'nda mahkemenin iş insanı Osman Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis; Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Can Atalay ve Yiğit Ali Emekçi'ye 18’er yıl hapis cezası verilmesine tepki gösteren deva Partisi genel başkanı Ali Babacan, Osman Kavala'ya ve diğer sanıklara yapılan büyük haksızlık hepimizin vicdanını yaralamıştır. Alınan kararın hukuki hiçbir açıklaması yoktur. Ülkemizi öfkeye ve kine teslim etmeyeceğiz. Demokratik hukuk devletinde özgürce yaşayacağız." şeklinde bi tweet atmış.

Bakalım köprünün altından daha ne sular akacak ve bakalım birkaç yıl sonranın Türkiyesi’nde yaşanan olaylara şimdiki iktidar mensupları nasıl yorumlar yapacak?
Nihayet! Tepki göstermek için tepki almayı mı beklediniz Sn Babacan? Hak hukuk adalet bir gün sizin mahalleye de lazım olur! Keşke 1915 için gösterdiğiniz hassasiyeti dünkü hukuk katliamı için de gösterseydiniz! Yazık! Geç de olsa diğer 4 lidere örnek olursunuz umarım!
Peki o zaman gezi eylemcileri için neden davacı oldunuz ve cezalandırılmalarını istediniz Ali Bey? birileri öyle buyurdu diye mi?
Ali Babacan , siz bu sözleri , Osman Kavala ’nın güzellemeler yaptığı pkk ’nın şehit ettiği insanların annelerinin, çocuklarının yüzüne bakarak söyleyin.Tweet atması kolay.
Dün öyle Babacan.. Bugün böyle Babacan. Gezi olaylarında söyledikleriyle bugün anlattıkları arasında dağlar kadar fark var!!