Elon Musk’un Twitter’ı Satın Alması | Piranalar.com
Dünyanın en zengin adamının, dünyanın en etkili mecrasını parasıyla satın alması olayıdır.

Tesla ve SpaceX'in CEO'su, kriptocu Elon Musk, Twitter'ın yeni sahibi oldu. Haber sosyal medya devi tarafından da doğrulandı.

İyi mi oldu, kötü mü oldu şimdilik bilinmez. Ama gerçek şu ki elon musk artık dünyanın en güçlü adamı!

Elon Musk'ın şirketi satın almaya yakın olduğu ve bir anlaşmaya varılabileceği haberleri üzerine Hisseler yüzde 5'ten fazla değer kazanmıştı. Anlaşmanın 44 milyar dolara sağlandığı kaydedildi.

Şirket başlangıçta Elon Musk'ın teklifini geri çevirmişti. Baktılar ki sıcak canlı para var yelkenler suya inmiş.

Musk anlaşmanın duyurulması öncesi Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "Umarım beni en sert eleştirenler bile Twitter'da kalmaya devam eder, çünkü ifade özgürlüğü bu demek" sözlerini sarfetmişti.

Satın alma sonrasında yaptığı açıklamada ise Twitter’da bot hesap temizliği yapılacağının sinyalini verdi.
Elon’un bu hamlesinden sonra pumpunu yaptığı doge coin de yüzde bilmem kaç artmış. Bot ve troll hesaplarını kapatacağını ima etmesi bence güzel ama sanırım bu söylemi Twitter’da büyük algı kampanyaları yapan lobilere yönelik.
Saniye de 1 dolar kazanırsanız Twitter’ı kaç yılda alırsınız? Milyoner olmanız 12 Gün. Milyarder olmanız 32 Yıl. Twitter’ı almanız için 1400 Yıl geçmesi gerekiyor.
Titter olur muhtemelen. Görünüşe göre twitter eskisi gibi olmayacak. Düşünce özgürlüğüne vurgu yapan Musk, muhtemelen yanlış bilgi ihbar tuşu ekleyerek doğru bilgi de olsalar gönderilerin daha hızlı silinmesini sağlayacaktır.
Şimdi SpaceX'e ihale veren hükumet muhalif kullanıcıların bilgilerini isteyecek, Twitter da bu bilgileri vermeyecek, öyle mi?
Dikkatimi çeken bir şey var Twitter’a sanki bir kalite gelmiş botlar troller temizlenmiş gibi duruyor bot hesapların arkasına saklanıp millete ana avrat söven hakaretler edenler ortalarda gözükmüyor hadi hayırlısı
İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır. Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital kent meydanıdır. Elon musk'ın bir sözü.
Bizim büyük işadamları şapkasını önüne koyup düşünmeli çünkü ülkemizde binlerce akıllı üniversite mezunu çocuk var .Yapın bu çocuklara yatırım ülkemiz için korkmayın artık..