Demokrat Parti’den Gelen 6’lı Masa Açıklaması | Piranalar.com
Yarın 6’lı zirve var. Zirveye demokrat parti ev sahipliği yapacak. Zirveye saatler kala gelen açıklama ise günün en fazla konuşulan konusu oldu.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu, sosyal medya hesabından 6'lı ittifakın zirvesi öncesi dikkat çeken açıklamalarda bulundu, Ortalık karıştı.

Adam açıklamasında, konu ne olursa olsun şahsi hırsları bi kenara bırakıp millet ittifakına sahip çıkalım demiş. Ama bazı çevreler bunu anlamakta ısrarcı.

Aydoğdu açıklamasında açık açık "Yarınki 6’lı masadan umutluyuz. Ne geçmişte, ne de bugün, millet aleyhinde sonuçlar doğuracak hiçbir safta yer almayan Demokrat Parti Genel Başkanımız Gültekin Uysal’a desteğimiz tamdır. Ülkemizin geleceği için bu ittifaka sadık kalınması tek temennimizdir. Başarmak zorundayız" ifadelerine yer vermiş.

Yani demiş ki önce AK Parti’den bi kurtulalım sonrasına sonra bakarız.

Yarınki masada ilk kez cumhurbaşkanlığı adaylığı da konuşulacak. İşte bu yüzden bu açıklama, Gültekin uysal Cumhurbaşkanı adayı olmazsa DP ittifaktan çekilir şeklinde yorumlanmış. Ancak zaten adam gayet açık yazmış, daha neyin tartışması bu?

Bu mantığı algılamayanlar ‘Gültekin uysal Cumhurbaşkanı adayı olursa millet ittifakı dağılır’ vs yorumları yapmış. Gültekin Uysal’ın böyle bi niyeti olduğunu da ayrıca düşünmüyorum.
Açıklama gayet net, birlik beraberlik mesajı verilmiş. Diğer 5 partiden de benzer açıklamalar gelmeli zira akıllarda ciddi soru işaretleri var.
Gültekin Uysal’ın yanlış anlaşılan yorumunun üzerine böyle bi açıklama gelince kafalar karışmış olabilir ancak ben de olaya bardağın dolu kısmından bakıyorum. Açıklama net, onu bunu boşverin akp’den kurtulalım denilmiş.
Milli gazete’nin son dakika olarak geçtiği haber. Sosyal medyada da konuşuluyor. Ekşin hat safhada, yanlış anlaşılması normal. Saatli bomba gibi ortalık :)
En son deva ve gelecek partisine yönelik olduğu söylene açıklamalardan sonra ittifaktaki çatlak iddialarını çürütecek bir çıkış