Bodrum’da Otel Oda Fiyatlarının 10 Bin Dolara Kadar çıkmış Olması | Piranalar.com
Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Dengiz’in ‘Oda fiyatları 10 bin euro'ya kadar çıktı’ açıklamalarıyla ateşlenen başlıktır.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, bayram tatili ile birlikte otel rezervasyon oranı yüzde 80'e ulaşmış. 1000 TL'den başlayan tek gecelik konaklama, bazı otellerde 158 bin TL'ye kadar çıkmış.
Ha bu bi şey değil tabi. İşe bakın; Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, "Marka otellerde gecelik oda fiyatı, 10 bin euro’ya kadar çıkıyor. Otellerde şu an doluluk söz konusu. Rezervasyonsuz gelmeyin" çağrısı mevcut.

Parası olan adam zaten döviz ağırlıklı takılan adamdır ve enflasyondan pek etkilenmez. Adam geceliğine 5 de verir 10 da. (Euro’dan bahsediyorum)

Şimdi tatil görüntüleri piyasaya düştüğünde ‘hani fakirlik vardı, hani ekonomik kriz vardı’ diyen güruh mutlaka olacaktır. Bu arkadaşların sokak röportajlarında ekonomiyi eleştirenlere, ‘cebindeki telefon kaç paralık, çıkart bakalım’ diyen dayılardan farklı bi güruh değil.
Çadır alıp çadır kurmaktan başka bi çare kalmadı bize… şimdi çadır fiyatlarına baktım geçen aya göre yüzde 60 primlenmiş :)
halkın zaten parası yok birde üstüne böyle haberler görmek cidden çok komik. ülkenin dengesi yok insanlar ya çok zengin ya çok fakir.
Öncelikle bodrumda otel fiyatları bu seviyede değil bunun min. beş katıdır bodruma yakın köydür o isa köy.
Yaz için Voyage dışında Bodrumda çoluk çocuk gidilecek iyi otel önerebilecek var mı ? Voyage fiyatları uçmuş. Mümkünse sabah şezlong kapmaca oynanmayan, haftada 2-3 gün ızgara çıkan, yemeklerde hayvan gibi sıra olmayan, konukların yamyam gibi olmadıkları bir otel olsun.
Bodrumda 2 kişi 4 gecelik bir otel 18 bin tl . Aynı standartlarda ki otellerin Dubai , Bahrain’de ki fiyatları 9-10 bin tl . Neyse ülkemize faydamız olsun.
*lüks otel fiyatları yüksek,
*bodrumda 100 milyon liraya yapılacak külliyeye para lazım.
*makam arabasının modeli eskidi,
*4.500 lira maaşla 81 ilde kıble bulucu uzmanlar çalıştırılacak
*hizmet için harcanan çabanın maliyeti fazla..
Akıl alır gibi değil başka yerler de oralara bakıp fiyat artırıyor. belirli küçük bir kesim hariç yerli turist tatil yapamayacak artık