Bekir BOZDAĞ | Piranalar.com
adalet bakanıdır. yozgat doğumludur. uludağ üniversitesi ilahiyat bölümünden mezun olmuş, yüksesk lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi dalında yüksek lisans yapmıştır., ayrıca selçuk üniversitesi hukuk fakültesini bitirmiştir. avukattır. orta düzeyde ingilizce ve arapçası vardır. Fazilet Partisi Yozgat Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş.
AK Parti Yozgat kurucu il yönetiminde Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ; AK Parti Teşkilat Başkanlığında değişik illerde İl Koordinatörlüğü ve Bölge Koordinatörlüğü ; AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliği; AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş. 22, 23, 24, 26 ve 27. Yasama Dönemlerinde Yozgat Milletvekili seçilmiştir. ayriyetten 22. Yasama Dönemi’nde TBMM Adalet Komisyonu Üyeliği , 23. Yasama Döneminde AK Parti TBMM Grup Başkanvekilliği yapmıştır.
61. Hükûmette Başbakan Yardımcısı, 61, 62, 64 ve 65. Hükûmetlerde Adalet Bakanı, 65. Hükûmette Başbakan Yardımcısı ve Hükûmet Sözcüsü olarak görev yapmış ve Cumhurbaşkanı fahri Başdanışmanlığı görevinde bulunmuş.
27. Yasama Dönemi’nde Anayasa Komisyonu Başkanlığı’na seçilmiş ve
29 Ocak 2022 tarihinde yeniden Adalet Bakanlığı görevine getirilmiş.