Bahçeli’nin Kılıçdaroğlu’nun Kesilen Elektriğine Dair Açıklaması | Piranalar.com
‘Türkiye'yi karanlığa boğamayacaksın (Kemal Kılıçdaroğlu’na sesleniyor) Kılıçdaroğlu'nun fatura iddiaları, 4 milyon hanenin elektriğinin kesildiğini ileri sürmesi kuyruklu yalandır. Kesik abone sayısının 278 bin olduğu anlaşılmaktadır"

Mİlliyetçi hareket partisi genel başkanı devlet Bahçeli’nin partisinin grup toplantısında sarfettiği sözlerdir. Bu arada Eğer açıklama doğruysa elektriği kesik olan 278 bin ev varmış.
Böylelikle elektriği kesik hane sayısının 278 bin olduğunu öğrendik. 140 bini İstanbul’da olsa, diğer 140’ı Anadolu şehirlerinden. Bu istatistiki neden çıkarttığımı ben de bimiyorum ama il başı ortalama 2 bin hanede elektrik olmaması hüzün verici.
Yıllardır milliyetçi kılığında ülkeye bir faydan yok Andımız kaldırıldı" o zaman nerdeydin? Şimdi almışsın arkana bir suç makinesini milliyetçilik kasıyorsun.
Kılıçdaroğlu Enerji Bakanı mı ki⁉️⁉️ Esas karanlık hiç açıklamasız dün öyle bugün böyle dönebilenlerin işlevleri‼️
Türkiyeyi karanlığa boğamayacaksın değil. türkiyeyi karanlığa boğdular yada boğduk demesi lazım inanmıyorsa çıksında bir tur atsın sokak ve caddelerde.
İlkesel olarak doğru bulmuyorum.
Hukuksal olarak da bir enerji kaynağını kullanıp sebepsiz yere ödemesini yapmamak kullanma hırsızlığıdır. Bunu tüm ülkeye “sen de yap güzel oluyor” dercesine yapmak; suç ve suçluyu övmektir. Teşviktir.
Ahlaki açıdan dalga geçmektir.
Elektiriği kesilmiş karanlıkta yaşayan 4 milyon yoksul hane için onurlu bir direniştir bu..
Ülke yönetimine aday birisi için çözüm önerisi bu şekilde olmamalı.
Küstüm oynamıyorum demek gibi birsey bu. Daha akılcıl çözümler,öneriler ve tepkiler vermek daha sağlıklı olur gibi..