Apple | Piranalar.com
ABD merkezli olan cep telefonu, tablet, bilgisayar, kulaklık gibi tüketici elektroniği sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olan Apple kullanıcıların en fazla şikayet ettiği markalardan biri oldu. iCloud, cızırtı, airpods ve seri numarası şikayetlerinin yoğun olduğu Apple'da mikrofon, Macbook Air, ekran değişimi, kargo ve iCloud maili gibi konular da en fazla şikayet edilen konular oldu.
Amerikan çok uluslu şirket olan apple muazzam reklamları oluşu hemen hemen en yüksek teknoloji kullanışı kalite ve tasarım açısından dünyada çok fazla tercih edilen bir markadır. Müşteri memnuniyeti oldukça fazla olan şirketin tek olumsuz özelliği diye sayabileceğimiz şey sürekli yeni sürümlerinin çıkışıyla eskinin yavaşlamasıdır, bu da istemsiz en yeni sürümlerini aldırmaya teşvik etmektedir. Fakat bu olumsuz özelliğine rağmen yazılım ve donanım uyumu, tasarım ve yenilikçi oluşu ve çok fazla kaliteli oluşu sayesinde büyük başarı sağlayarak hızla yükselişe geçip dünyanın en iyi markası olmaya hak kazanmıştır
APPLE, Merkezi Cupertino'da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan’ın çok uluslu şirkettidir. Kullanıcılar izinsiz para çekilme, müşteri hizmetlerinin ilgilenmemesi gibi konulardan oldukça şikayetçidir.