Akbank | Piranalar.com
özel bankalarından biri olan akbank kullanıcıların en fazla şikayet ettiği bankalardan biri oldu. faizsiz kredi, promosyonların yatırılmaması, referans koduyla yapılan işlemlerde yaşanan sorunlar ve hesabın bloke olması şikayetlerinin yoğun olduğu akbank'ta, borç yapılandıramama, ihtiyaç kredisi, üyelik ücreti alması ve kart ücreti alması gibi konular da en fazla şikayet edilen konular oldu.
Akbank Bölgedeki pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla kurulmuş özel bankadır. Birçok ödül alan bir banka olmasına karşın aynı zamanda en çok şikayet edilen şirketlerden biridir. Kredi ile alakalı sorunlar çok sık şikayet ediliyor.
Unutmayalım… Temmuz-2021 tarihinde tüm sistemleri çöken Akbank’ın müşterileri, günlerce bankanın hiçbir hizmetine erişememiş ve mağduriyet yaşamıştır(bkz: Google:”Akbank Çöktü”). Müşteriler paralarını çekememiş, alışveriş yapamamıştır. Banka sistemleri düzeltebildiğinde ise müşterilerine hediye olarak bir ay boyunca eft ücreti almayacağını belirtmiştir. Mobil bankacılığı vasatın altında olan, atmleri ise teknik arızalarla güreş tutan bu bankanın ise bilançolarında kar açıklaması ise çok ilginç değil mi ? Sahi bende maaşımı bu bankadan almaya çalışıyorum, promosyonları bile canı ne zaman isterse o zaman yatıran, herhangi bir düzeni olmayan bu bankadan kurtulacağım günü yine burda yazmak nasip olur inşallah.