Ak Parti’nin Adana Mitinginde Yaşananlar | Piranalar.com
Adana bugün tarihi bir güne sahne oldu. 8 sene aradan sonra en geniş kapsamlı parti etkinliği yapıldı bugün Adana’da…

AK Parti’nin Gençlik Şöleni'ne gelenler güvenlik kontrolünün ardından, 33 bin kişilik stada alındı. Sadece gençler yoktu, 7’den 77’ye her yaştan insan vardı programda…

Stadın tribünlerinin tamamına yakını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hitabı öncesinde doldu. Konuşmanın yapıldığı platformun arkası ise boş bırakıldı. 33 bin 500 kapasiteli stadyumdaki 5 bin kişilik boş bırakılan alanı inince geriye 28,500 kişilik kapasite kalıyor. Yani katılım 28 bin civarıydı, piyasada dolaşan hayal ürünü sayılara itibar etmeyin!

Neyse konumuza geri dönelim; Cumhurbaşkanı'nı bekleyen gençler statta çalınan şarkılara eşlik ederek eğlenmeye başladı.

Tribünlerde, 2023 yazılı afişlerin arasına üzerinde "İzle izle bizi sonuna kadar, yollar gidilecek Fizan'a kadar" yazılı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posteri falan açıldı.

Bu arada Türk bayrakları ve AK Parti flamalarıyla süslenen statta koreografi ve konserler için de hazırlıklar tamamlanmıştı.

Bu yıl 20'nci kez gençlerle bir araya gelen Erdoğan, "Bizi ayırmaya çalışanlara meydanı terk etmeyeceğiz. Vatanı kaostan medet uman kan tüccarlarının insafına bırakamayız. Buraya siyaset simsarlarına mesaj vermeye geldik." dedi. Erdoğan ayrıca, "Tiyatrovari şovlarla kendi kendimizi kandırmıyor, tüm hayallerimizi gençlerimizle birlikte kuruyor, tüm hedeflerimizi gençlerimizle birlikte belirliyoruz" ifadelerine yer verdi.

Konuşmasını bir tık sertleştiren ak parti genel başkanı, akşener’i de boş geçmedi.

Erdoğan, "Sultan Abdülhamid'e hakaret, haddini aşmaktır ve bu haddini aşanlara bu millet inanıyorum ki 2023 seçimlerinde haddini bildirecektir." diyerek iyi parti genel başkanı meral Akşener’i hedef aldı.

Son olarak partili gençlere ‘Öyleyse 2023'ün neticesini gözlerinizde okuyorum. Öyleyse Allah'ın izniyle 2023 ile beraber bu süreci devam ettireceğiz. Ve bu kararlılığınız, bu devamlılığınız inşallah 2023 ile birlikte yeni bir dönemi başlatacak ve sizlerle birlikte yine aldığımız emaneti doruğuna yerleştireceğiz. Hiç endişeniz olmasın. Bakın şimdi sizlerle stadyumun içinde, az önce stadyumun dışında yine on binlere hitap ettim. Gençlerimizle aynı istikamete baktığımız, gençlerimizle aynı yolda yürüdüğümüz, gençlerimizle aynı heyecanı paylaştığımız, şu karşımızdaki tabloda tezahür eden, birliğimize, beraberliğimize sahip çıktığımız müddetçe bize tereddüt yok, yeis yok, hüzün yok. Rabbimizin 'Gevşemeyin, üzülmeyin eğer gerçekten inanıyorsanız muhakkak üstün olan sizlersiniz.' müjdesi bize hakikati işaret ediyor. Sevgili gençler, tabii sizlerin de bu büyük misyonu taşıyacak gayreti, azmi, iradeyi, kararlılığı, birikimi, mücadeleyi ortaya koymanız gerekiyor’ diyerek ayetlerle öğütler verdi.

Partililer açısından güzel bir gündü. Son günlerde çalkantılı günler geçiren Adana’da biraz olsun rahat nefes alınacaktı. Alındı da…

Herkes mutluydu, 1 kişi hariç!

Erdoğan program sonrası vekil ve bakanlarla ayak üstü konuşarak programda emeği geçenlere teşekkür etti. Ve buradaki konuşmasında son günlerde adı gündemden düşmeyen Adana milletvekili Jülide Sarıeroğlu’na, ‘sen ne yapmaya çalışıyorsun?’ diyerek uyardığı ileri sürüldü.

Zira Geçtiğimiz günlerde bu kente gelen Binali Yıldırım’ın ziyaretinde protokol krizi yaşanmış, ak parti Adana il başkanı Facebook hesabından Jülide Sarıeroğlu’nu hedef almıştı. Kısa bir süre sonra paylaşımı kaldıran il başkanı özetle, ‘sürekli önüme geçmeye çalıştı, hızlı hızlı koşup makam koltuğuma oturdu. Bize hiç fırsat vermedi’ ifadelerini kullanmıştı.

Tüm bu yaşamamaların ışığında parti teşkilatı il başkanına sahip çıkıp, halen ak parti sözcüsü Ömer Çelik’in etrafında kenetlenmişti.

TBMM’ye Ankara’dan girip, bakan olduktan sonra Adana’dan birinci sıra milletvekili adayı gösterilen Sarıeroğlu, parti teşkilatlarına yaptığı gereksiz müdahalelerle biliniyor.
Kim ne derse desin Adana’da Ömer Çelik gerçeği var. Adam her türlü yönetiyor maçı. Karşıdaki çaylak ve hırslı bir kadın. Uzatmalara gitmez maç. Sonuç belli.
düne kadar kadının adını kimse anmazken il başkanının sözde yanlış paylaşımı sebebiyle gündem oldu.